TMS320C6410GTS400
  • 1
Product Category : Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : FCBGA-288
Maximum Operating Temperature : + 90 C
Packaging : Tray
Data RAM Size : 256 kB
Operating Supply Voltage : 1.2 V, 3.3 V
Maximum Clock Frequency : 400 MHz